1. Головна
  2. Напрями
  3. ВІЛ інфекція

ВІЛ інфекція

Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу

Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань країни.

Відповідно до оцінок ВООЗ/ЮНЕЙДС Україна на сьогодні продовжує залишатися регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ серед країн Центральної Європи та Східної Азії.

В період до 2025 року в Україні очікується повільне зростання оціночної кількості людей, які живуть з ВІЛ до 252 000.

Своєчасність діагностики ВІЛ-інфекції залишається актуальною проблемою для України. Збільшення чисельності ЛЖВ, які отримують АРТ, є основним фактором гальмування поширення ВІЛ-інфекції. Пізня діагностика ВІЛ-інфекції чи відмова від медичного спостереження людей з відомим ВІЛ-статусом ведуть до збільшення кількості людей с трансмісивним рівнем ВІЛ.

16 листопада 2022 року наказом МОЗ України №2092 затверджено Стандарти медичної допомоги «ВІЛ-інфекція» в основу яких лягли рекомендації ВООЗ і сучасні міжнародні практики до надання якісної комплексної медичної допомоги.

Стандарти медичної допомоги «ВІЛ-інфекція» включають у себе п’ять стандартів: профілактика поширення ВІЛ-інфекції; послуги з тестування на ВІЛ; надання підтримки з прихильності до антиретровірусної терапії та утримання в системі лікування; медичний нагляд за людьми, які живуть з ВІЛ; лікування ВІЛ-інфекції.

Невід’ємною частиною Стандартів є відповідні лабораторні дослідження, які проводять з метою обстеження на ВІЛ-інфекцію на скринінговому,  верифікаційному та  ідентифікаційному етапах обстеження, для вибору схеми антиретровірусної терапії та моніторингу відповіді на лікування, виявлення токсичності антиретровірусних препаратів, діагностики інфекцій, що передаються статевим шляхом, опортуністичних інфекцій та супутніх захворювань

Для забезпечення контролю якості лабораторних досліджень референс-лабораторією з діагностики ВІЛ/СНІДу ЦГЗ МОЗ України на національному рівні були впроваджені програми внутрішньолабораторного контролю та зовнішньої оцінки якості досліджень з виявлення маркерів ВІЛ.

ТОВ «БІОМЕДІНВЕСТ» співпрацює із відомими світовими виробниками продуктів для діагностики ВІЛ-інфекції та пропонує комплексні рішення в цій галузі для забезпечення:

  • проведення скринінгових досліджень;
  • проведення верифікаційних досліджень;
  • виявлення потенційної токсичності антиретровірусних препаратів;
  • визначення рівня вірусного навантаження;
  • діагностики інфекцій, що передаються статевим шляхом, опортуністичних інфекцій;
  • проведення внутрішньолабораторного контролю та зовнішньої оцінки якості досліджень.

Залиште заявку

і ми зв’яжемося з вами найближчим часом

Меню