Безпека донорської крові
Щорічно переливання компонентів крові потребують півтора мільйони українців, а отримують цю послугу лише 500 тисяч, що втричі менше за потребу. Загалом статистичні дані свідчать, що кожен третій житель Землі хоч раз в житті потребує застосування компонентів крові.
Сучасна медицина не може обійтися без компонентів крові та препаратів на їхній основі.
Донорська кров, її компоненти і виготовлені з неї препарати вкрай необхідні:
- пологовим будинкам — для компенсації крововтрат породіль під час складних пологів;
- військовим шпиталям — кров постійно потрібна захисникам України;
- хірургічним відділенням — переливання компонентів крові є невід’ємною складовою хірургічних операцій;
- опіковим центрам — потрібні постійні трансфузії плазми як основної рідини, що допомагає відновитися після опіків різного ступеня;
- онкологічним відділенням — дитина, яка лікується від онкозахворювання, потребує близько 40 донорів протягом всього лікування.
Cтратегія розвитку системи крові України передбачає впровадження в регіональних центрах крові та лікарняних банках крові найновіших технологій тестування донорської крові, що відображають кращу сучасну практику. Разом з іншими заходами це запобігатиме поширенню трансфузійно-трансмісивних інфекцій, забезпечуватиме імунологічну безпеку, надання необхідної трансфузіологічної допомоги населенню з використанням якісних та безпечних компонентів донорської крові.
Забезпечення безпеки гемокомпонентної терапії на сучасному етапі розвитку трансфузіології відповідно до міжнародних рекомендацій ISBT має ґрунтуватися на єдиних умовах для апробації крові донорів та реципієнтів. Висока якість досліджень зразків крові залежить не тільки від якості використовуваних реагентів і правильного застосування алгоритму дослідження, але і забезпечується мінімізацією впливу «людського фактора». При великих потоках досліджень це можливо тільки при автоматизації, що дозволяє:
- замінити існуючі недосконалі ручні/напівавтоматичні методи діагностики на автоматизоване стандартизоване виконання високочутливих і специфічних тестів;
- значно знизити ймовірність суб’єктивних помилок при виконанні тестів і реєстрації результатів;
- забезпечити високу продуктивність досліджень виходячи з конкретних завдань і обсягів тестування лабораторії;
- підвищити якість досліджень крові завдяки використанню якісних реагентів і точних методів діагностики;
- здійснювати об’єктивну оцінку та інтерпретацію результатів тестування;
- стандартизувати і документувати всі етапи досліджень від ідентифікації зразків і реагентів до збереження і архівування результатів, що гарантує простежуваність всіх етапів досліджень крові.
ТОВ «БІОМЕДІНВЕСТ» співпрацює із відомими світовими виробниками продуктів для забезпечення інфекційної та імунологічної безпеки донорської крові та її компонентів та пропонує комплексні рішення в цій галузі.
Інфекційна безпека
Автоматизовані системи для імунохемілюмінесцентного аналізу (ІХЛА) на мікрочастинках, які пропонує компанія, забезпечують високу чутливість визначення маркерів ВІЛ-інфекції, гепатитів В і С, сифілісу (антиген р24 і антитіла до ВІЛ, антиген HВsAg ВГВ, антитіла до ВГС і антитіла до Treponema pallidum), скорочують необґрунтований брак крові.
Імунологічна безпека
Для проведення імуногематологічних досліджень ТОВ «БІОМЕДІНВЕСТ» пропонує сучасні автоматизовані системи з використанням методу аглютинації та гель-фільтрації (гелева технологія). Метод заснований на аглютинації еритроцитів в гелі сефадекс, вміщеному в мікропробірки. Метою розробки методу аглютинації в гелі була необхідність стандартизації реакцій гемаглютинації та отримання достовірних результатів.
При розробці методу ці цілі були досягнуті за рахунок максимальної стабілізації аглютинаційної картини, підвищення чутливості методу і стандартизації виявлення антиеритроцитарних антитіл у непрямому антиглобуліновому тесті (НАГТ).
Переваги використання гелевої технології ID-System:
- висока чутливість та специфічність тестів
- зручність і простота дослідження
- єдиний метод виявлення посттрансфузійних і посттрансплантаційних «химер»
- відсутність стадії відмивання еритроцитів для НАГТ
- робота зі зразками малого об’єму
- об’єктивізація, стандартизація і можливість зберігання результатів досліджень
- можливість автоматизації та комп’ютерної обробки результатів
Гелева технологія дозволяє виконати весь спектр імуногематологічних досліджень:
- визначення групи крові системи АВО прямою і зворотною реакцією, визначення підгруп
- визначення резус-належності та слабких варіантів антигену D у НАГТ
- фенотипування системи Rh-Kell
- скринінг та ідентифікація антиеритроцитарних антитіл, НАГТ
- проба на сумісність, НАГТ
- визначення антитіл на поверхні еритроцитів, ПАГТ
- визначення окремих антигенів
- титрування антитіл
Всі обов’язкові тести повинні бути виконані за допомогою автоматизованої системи тестування. Незалежно від розміру Вашої лабораторії та необхідних реагентів, ми можемо запропонувати повністю автоматизоване обладнання для проведення імуногематологічних досліджень.
Компактним і гнучким рішенням контролю якості є модульна система, яка підходить для ручних і автоматизованих методів і призначена для забезпечення точності та безпеки результатів серологічного визначення груп крові та інших імуногематологічних досліджень.
Контроль якості
Контроль якості – сукупність запланованих заходів, що забезпечують впевненість у тому, що система та її елементи, що впливають на якість продукту чи послуги, окремо та в сукупності, функціонують саме так, як передбачалося.
Контроль якості включає внутрішньолабораторний контроль і зовнішню оцінку якості, які є взаємодоповнюючими процесами.
Регуляторні керівництва різних країн із трансфузіології рекомендують регулярно перевіряти: матеріали для тестування; методи тестування; робочі процедури для персоналу; автоматизоване обладнання/прилади.
Компанія пропонує забезпечення лабораторій необхідним реактивами та програмними продуктами для контролю якості досліджень серологічних маркерів ВІЛ-інфекції, гепатитів В і С, сифілісу, молекулярних маркерів ВІЛ-інфекції, гепатитів В і С та імуногематологічних досліджень.
Залиште заявку
і ми зв’яжемося з вами найближчим часом