Оцінка системи гемостазу
Система гемостазу (зсідання крові) – основа здоров’я людини
Однією з найголовніших біологічних систем організму людини, є система «зсідання крові», що забезпечує, з одного боку, збереження рідкого стану циркулюючої крові, а з іншого, попередження та усунення кровотеч.
В питанні нормального функціонування системи зсідання крові, особливої уваги потребує вторинний етап гемостазу «Коагуляція», головною метою якого є формування міцної фібринової сітки, що стабілізує первинний тромбоцитарний згусток від передчасного руйнування.
Значне зміщення гемостатичного балансу у бік гіперкоагуляції або гіпокоагуляції призводить до розвитку відповідних патологій, таких як тромбоз, кровотечі або навіть ДВЗ – синдром (одночасні кровотечі і патологічний розвиток тромбів).
На жаль, світова статистика вказує, що через ряд причин (набутих або вроджених), порушення системи гемостазу, є розповсюдженим явищем і однією з важливіших проблем клінічної медицини.
Роль лабораторних тестів в оцінці системи гемостазу неможливо переоцінити.
Саме на них заснований важливий вибір стратегії терапії. На жаль, у більшості випадків оцінка системи гемостазу ускладнена через додаткові фактори ризику (вагітність, післяпологовий або післяопераційний період, онкологія, ССЗ) та неефективні методи діагностики.
Отже, можливості лікаря отримати повну картину стану пацієнта та визначити найбільш ефективну та безпечну терапію – як і раніше обмежені!
Основні факти:
- Кожна четверта людина у світі помирає від станів спричинених тромбозом.
- Частота тромбоемболії легеневої артерії у вагітних із нелікованим тромбозом глибоких вен досягає 24%, а смертність 15%.
- У 50% онкологічних пацієнтів на аутопсії виявляються ознаки тромбоемболічних ускладнень.
- Частота розвитку післяопераційних тромбозів у пацієнтів хірургічних стаціонарів становить понад 40%.
Рішення – правильна діагностика системи гемостазу пацієнта із застосуванням:
- високоточних тестів;
- ефективних методик;
- принципів дослідження, не чутливих до факторів, що спотворюють результати тесту.
Саме такий підхід дозволить лікарю визначити найбільш ефективну та безпечну терапію, а значить – вийти із зони ризику можливих ускладнень.
Тільки високоточна діагностика системи гемостазу дозволить лікарю клініцисту визначити реальний стан здоров’я пацієнта, зорієнтуватися у виборі необхідних антитромботичних засобів, визначити показання до їх застосування та адекватно оцінювати ймовірність небажаних ефектів.
Комплексне рішення STAGO
Концепція STAGO заснована на надійній клінічній перевірці кожного тесту і охоплює рутинний скринінг гемостазу, діагностику раннього тромбозу, діагностику тромбофілії, контроль та керування антикоагулянтною (прямою та непрямою) терапією, контроль терапії новими антикоагулянтами, діагностику та керування фібринолізом та ДВЗ-синдромом, діагностику коагулопатій.
Метод Owren визнаний найефективнішим, точним та достовірним методом визначення протромбінового часу, так як не чутливий до факторів, що спотворюють результати тесту і вимірює тільки фактори згортання, які залежні від вітаміну K.
Метод широко використовується в країнах Скандинавії, Прибалтики, Нідерландах, Японії і продовжує набувати поширення по всьому світу.
Метод Owren – ідеальна альтернатива застарілому методу Quick, який не може забезпечити точні лабораторні результати.
Завдяки застосуванню унікальної, запатентованої системи визначення часу утворення згустку (Viscosity-Based (Mechanical) Detection System, VBDS) платформа STAGO здатна забезпечити надійні результати для гемолізованої, жовтяничної, ліпемічної та слабко згущувальної плазми хірургічних, реанімаційних та гемодилюційних пацієнтів.
Підбір та корекція дози пероральних антикоагулянтів вимагають якісного лабораторного контролю, прикладом якого є вимірювання протромбінового часу (SPA), що базується на методі Owren.
Даний тест чутливий ТІЛЬКИ до вітамінно-К залежних факторів – II, VII, X. Тому, вдається отримати максимально достовірний результат ефективності антикоагулянтної терапії.
Скринінгові тести
- Протромбіновий час
- АЧТЧ
- Фібриноген
- Тромбіновий та рептілазний час
Визначення факторів
- Дефіцитні плазми
Утворення та деградація фібрину
- Утворення фібрину
- Продукти деградації
- Фібриноліз
Антикоагулянтна терапія – Гепарини, анти-Ха- та анти-IIa-активність
Тромбофілія
- Антитромбін та протеїн C
- Протеїн S
- Вовчаковий антикоагулянт (LA)
- Антифосфоліпідні антитіла (АФА)
Первинний гемостаз – Фактор Віллебранда та маркери активації
Залиште заявку
і ми зв’яжемося з вами найближчим часом