Трансплантологія
В Україні в 2022 році проведено 384 трансплантації органів, у 2023 — 585. Також збільшилась кількість трансплантацій кісткового мозку, у 2022 році було проведено 223 пересадки стовбурових клітин, а в 2023 — 340, з них 43 — від неродинного донора.
Важливим етапом підготовки до трансплантації є медичне обстеження донора та реципієнта. Порядок медичного обстеження регламентовано наказом МОЗ України від 07.06.2022 № 968 «Про затвердження Умов вилучення анатомічних матеріалів у живого донора та Переліку анатомічних матеріалів, дозволених до вилучення у живого донора (у тому числі анатомічних матеріалів, здатних до регенерації (самовідтворення))» та передбачає проведення таких обов’язкових аналізів живого донора та реципієнта:
- загальноклінічні дослідження;
- імунологічні дослідження;
- інфекційний скринінг;
- бактеріологічний скринінг;
- інші дослідження в залежності від діагнозу та клінічного стану пацієнта.
Також проводять лабораторні дослідження на імунологічну сумісність для потенційного живого донора та реципієнта:
Лабораторні дослідження на імунологічну сумісність для донора:
- визначення генотипу HLA методом ПЛР низькою роздільною здатністю за 5-ма локусами A, B, C, DRB1, DQB1.
Лабораторні дослідження на імунологічну сумісність для реципієнта:
- визначення генотипу HLA методом ПЛР низькою роздільною здатністю за 5-ма локусами A, B, C, DRB1, DQB1;
- проведення комплементзалежного лімфоцитотоксичного тесту з лімфоцитами донора;
- проведення скринінгового тесту на наявність антитіл до HLA один раз з двох зразків крові. При виявленні антитіл до HLA проводять визначення їх специфічності до HLA генотипу донора та розраховують відсоток реактивних антитіл.
Складна за антигенним складом система HLA містить важливі молекули, які беруть участь у трансплантаційному імунітеті. Специфічні генні послідовності HLA досить складно розшифрувати за допомогою класичних методів у зв’язку з їх технічними обмеженнями, складним складом генів HLA й зростаючим числом нових алелів, що вимагає нових методів генотипування. Загальновідомий поліморфізм генів HLA та мінімальні міжалельні відмінності є особливою проблемою. Секвенування наступного покоління (NGS) є методом, який може забезпечити повне вирішення проблеми для більш ефективного аналізу HLA високої роздільної здатності у контексті оцінки сумісності донора та реципієнта.
Omixon – глобальна компанія з діагностики в галузі трансплантології, місія якої – надавати лабораторіям гістосумісності інноваційні технології для покращення результатів трансплантації. Спираючись на міждисциплінарні компетенції в галузі біоінформатики, розробки програмного забезпечення, молекулярної біології та регуляторної науки,
Omixon перетворює інновації в галузі молекулярної біології на найсучасніші продукти для діагностики в трансплантології:
- Набір Holotype HLA™ для HLA типування методом NGS ліцензований Дитячою лікарнею Філадельфії (CHOP) та включає реагенти для ампліфікації та підготовки бібліотек для повного охоплення до 11 локусів генів HLA (HLA-A, B, C, DQA1, DQB1, DPA1, DPB1, DRB1 й DRB345). Програмне забезпечення Omixon HLA Twin включає два незалежні алгоритми для подвійної валідації аналізу даних, що дозволяє забезпечити найбільш точне генотипування з високою роздільною здатністю без необхідності рефлексивного тестування.
- Набір NanoTYPE™ для HLA-типування з використанням технології секвенування третього покоління від Oxford Nanopore Technologies (ONT) містить усі необхідні реагенти для ампліфікації зразка та поставляється зі спеціально розробленим програмним забезпеченням для генотипування NanoTYPER™. Комплект призначений для використання у поєднанні зі швидкою підготовкою баркодованої бібліотеки від ONT. Усі 11 локусів (HLA-A, B, C, DQA1, DQB1, DPA1, DPB1, DRB1 й DRB345) ампліфікуються в одній мультиплексній ПЛР довгих фрагментів ДНК. Користувач може вибирати між двома різними протоколами: або термінового аналізу одного зразка, або аналізу кількох зразків. Простий робочий процес, швидкий час обробки – менше 5 годин та відсутність капітальних вкладень у прилад роблять його ідеальним основним чи додатковим методом у вашій лабораторії.
- Компанія Omixon першою випустила на ринок набір HoloGRAFT для виявлення безклітинної циркулюючої ДНК донорського походження як біомаркера здоров’я органів після трансплантації з використанням технології високочутливої цифрової ПЛР (дПЛР).
В сучасній трансплантології реципієнтам перед та після трансплантації призначають імуносупресанти. Такі препарати потребують постійного моніторингу концентрації в організмі пацієнта для запобігання можливих побічних ефектів, в тому числі можливого відторгнення трансплантованого органу.
ТОВ «БІОМЕДІНВЕСТ» співпрацює із відомими світовими виробниками та пропонує комплексні рішення для проведення моніторингу імуносупресантів, HLA-типування, діагностики інфекцій та інших досліджень у трансплантології.
Залиште заявку
і ми зв’яжемося з вами найближчим часом